728x90.gif

خدمات وب آمازون به تنهایی نیمی از دیتا سنترهای دنیا را در اختیار دارد | آی تی فید


 خدمات وب آمازون به تنهایی نیمی از دیتا سنترهای دنیا را در اختیار دارد

بخش

IaaS یا Infrastructure-as-a-Service اشاره به سرویس‌های عمومی رایانش ابری دارد که به شرکت‌ها این اجازه را می‌دهد تا اطلاعات و نرم‌افزارهای خود را خارج از شرکت و بر روی دیتا سنترهای ثالث نگه داری و اجرا کنند. با وجود رشد انفجار گونه‌ی سرویس‌های مشابهی چون آژور مایکروسافت، AWS به دلیل سابقه‌ی بالای خود در این صنعت به نوعی موقعیت خود را تثبیت شده می‌بیند و همچنان به پیشتازی ادامه می‌دهد.

گرچه IaaS همچنان بزرگ‌ترین بخش از سه قسمت اصلی خدمات ابری (شامل IaaS، بستر به عنوان سرویس (PaaS) و خدمات ابری خصوصی) را تشکیل می‌دهد، اما PaaS با سرعت بسیار بیشتری در حال رشد است و احتمال می‌رود در آینده‌ای نزدیک جای IaaS را به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بخش خدمات کلاود بگیرد. موسسه‌ی پژوهشی Synergy تخمین می‌زند که زیر بخش‌های PaaS از جمله دیتابیس‌ها، اینترنت اشیا (IoT) و خدمات آنالیز، رشد سالانه‌ی ۱۰۰ درصدی را تجربه کنند.

آمازون، مایکروسافت و گوگل به لطف بودجه‌ی عظیمی که به توسعه‌ی دیتا سنترهای خود اختصاص داده‌اند، همچنان بر بازار PaaS حکمرانی خواهند کرد. این سه شرکت قادرند در مقیاس بالا و سطحی جهانی به مشتریان خود خدمات ابری ارائه کنند و سرعت رشد بسیار بالایی نیز دارند. این موضوع باعث می‌شود تا بازیگران کوچکتر این صنعت به سختی بتوانند به رقابت در این سطح بپردازند و در نتیجه مجبور به همکاری با این سه شرکت بزرگ یا تمرکز بر بازارهای کوچک‌تر شوند.

برای مثال، VMware به تازگی برای اینکه از گردونه‌ی رقابت در بازار خدمات ابری خارج نشود، مجبور شد تا طی عقد قراردادی، از این پس از طریق همکاری با آمازون به فعالیت خود ادامه بدهد. VMware در سال ۲۰۱۳ قصد داشت تا با عرضه‌ی خدمات ابری خود به صورت مستقل، بازار کلاود اروپا و آمریکا را به دست بگیرد، اما پس مواجه شدن با فضای به شدت رقابتی این صنعت، تنها راه بقای خود را در پیوستن به آمازون دید.

به نظر می‌رسد این وضعیت در سال‌های آینده هم تغییر چندانی پیدا نکند و سه بازیگر اصلی کلاود یعنی آمازون، مایکروسافت و گوگل همچنان به حکمرانی خود بر این صنعت ادامه دهند.


وبسایت آی تی فید | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .

اخبار آیفون 7


مشاهده منبع خبر
رای:
1
دیجیاتو | آی تی فید
دیجیاتو | آی تی فید

آخرین مطالب ثبت شده را مطالعه نمایید

محبوبترین مطالب

تکنولوژیخودرو قیمت برلیانس H220 هاچ بک چینی جدید سایپا مشخص شد؛ رقیب تازه ای برای پژو 206 ...
احسان علیخانی یکی از شخصیت های محبوب تلویزیونی است که به اندازه محبوبیتش، از او انتقاد هم می شود.او که مجری برنامه پر بیننده ماه عسل است سعی دارد تا با دعوت مهمانانی با سرگذشت عجیب، یک شوی تلویزیونی م...

Apple-ID.png