مایکروسافت ماه گذشته ۴۰ میلیون کاربر اینترنت اکسپلورر را از دست داده است | آی تی فید


 مایکروسافت ماه گذشته ۴۰ میلیون کاربر اینترنت اکسپلورر را از دست داده است

با پایان یافتن پشتیبانی رسمی مایکروسافت از نسخه‌های قدیمی

از فایرفاکس نیز که بگذریم به مرورگر جدید مایکروسافت یعنی Edge میرسیم. هرچند انتظار می‌رفت که بخش اعظمی از کاربران اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت اج را به عنوان مرورگر جدید خود انتخاب کنند، اما با توجه به افزایش ۰.۱ درصدی سهم این مرورگر در ماه گذشته به نظر می‌رسد که اکثریت غریب به اتفاق کسانی که IE را ترک کرده‌اند دیگر قصد ندارند از مرورگرهای مایکروسافت استفاده کنند.

مرورگر جدید مایکروسافت که همراه با عرضه‌ی ویندوز ۱۰ معرفی شد، با وجود اینکه تا به امروز به صورت پیوسته در حال رشد بوده است و هم اکنون سهمی ۵.۲۶ درصدی از بازار را بخود اختصاص داده است، اما هرگز نتوانسته جهش بزرگی در افزایش تعداد کاربران را تجربه کند. با توجه به اینکه به لطف ویندوز ۱۰، مایکروسافت موقعیت بهتری برای تبلیغ مرورگر خود نسبت به رقبا در اختیار دارد، این نتایج کمی عجیب به نظر می‌رسند؛ بطوریکه در طول سال گذشته، مایکروسافت شاهد ریزش کاربران نسخه‌های مختلف اینترنت اکسپلورر و پیوستن آن‌ها به گوگل کروم بوده است.

در پایان سال ۲۰۱۵ مجموع سهم مرورگرهای مایکروسافت قابل مقایسه با سهم کروم بود و این در حالی است که با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۶، این سهم به یک چهارم کاهش یافته و به نظر نمی‌رسد که این کاهش سهم برای مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک متوقف شود.


وبسایت آی تی فید | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .

اخبار آیفون 7


مشاهده منبع خبر
رای:
1
چگونه استون مارتین AM-RB 001 می تواند رقیب سرسختی ...
دیجیاتو | آی تی فید

آخرین مطالب ثبت شده را مطالعه نمایید

محبوبترین مطالب

تکنولوژیخودرو قیمت برلیانس H220 هاچ بک چینی جدید سایپا مشخص شد؛ رقیب تازه ای برای پژو 206 ...
احسان علیخانی یکی از شخصیت های محبوب تلویزیونی است که به اندازه محبوبیتش، از او انتقاد هم می شود.او که مجری برنامه پر بیننده ماه عسل است سعی دارد تا با دعوت مهمانانی با سرگذشت عجیب، یک شوی تلویزیونی م...