دیجیاتو | آی تی فید


فیسبوک شب گذشته گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۶ را منتشر کرد که نشان از عملکرد خوب کمپانی طی تابستان سال جاری میلادی داشت. با این وجود ارزش سهام فیسبوک پس از انتشار گزارش مالی کاهش یافت. همین موضوع باعث شد تا ارزش دارایی‌های مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان بیش از ۳.۷ میلیارد دلار کاهش یابد.

براساس برآورد‌های فوربس طبق آخرین گزارش منتشر شده مجموع ثروت زاکربرگ به ۵۰.۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش ثروت زاکربرگ، فوربس وی را همچنان به عنوان پنجمین انسان ثروتمند روی کره‌ی زمین می‌شناسد. قبل از زاکربرگ، وارن بافت قرار دارد و پس از زاکربرگ نیز کارلوس اسلیم هلو، میلیاردر مکزیکی قرار گرفته است. پیش از کاهش ارزش ثروت زاکربرگ، دارایی‌های وی بیش از ۵۴.۴ میلیارد دلار برآورد شده بود.

انتشار گزارش مالی فیسبوک در زمستان سال گذشته و بهار سال جاری باعث افزایش دارایی‌های زاکربرگ شده است. بطوریکه انتشار گزارش مالی فیسبوک در آوریل ۴.۲ میلیارد دلار و در ماه جولای بیش از ۳.۴ میلیارد دلار به مجموع دارایی‌های این کمپانی اضافه کرد.

اما انتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۱۶ برخلاف دو فصل پیش از آن باعث کاهش ارزش سهام فیسبوک شد، بطوریکه ارزش سهام این کمپانی ساعاتی بعد بیش از ۷ درصد کاهش یافته و به ۱۱۸.۳۶ دلار رسید. فیسبوک از کسب درآمد ۷ میلیارد دلاری در تابستان سال جاری خبر داده که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن بیش از ۵۶ درصد رشد کرده است. بسیاری از کارشناسان رشد ۴۴ درصدی درآمد این کمپانی را پیش‌بینی کرده بودند، از این‌رو فیسبوک موفق شده تا بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کند.

با وجود اینکه فیسبوک در ۶ فصل اخیر موفق شده بالاتر از پیش‌بینی‌ تحلیل‌گران عمل کرده و هر فصل شاهد رشد درآمد و سود کسب شده باشد، اما با این وجود سهامداران راضی نیستند. فیسبوک پیش‌بینی کرده که هزینه‌هایش در سال ۲۰۱۷ بیش از پیش افزایش خواهد یافت. این موضوع به دلیل افزایش هزینه‌های تقویت زیرساخت‌ها برای اشتراک‌گذاری بیش از پیش ویدیو است.

نظر شما در مورد عملکرد فیسبوک چیست؟


وبسایت آی تی فید | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .

اخبار آیفون 7


مشاهده منبع خبر
رای:
1
دیجیاتو | آی تی فید
هواوی میت 9 معرفی شد؛ دوربین دوگانه و پردازنده‌ کر...

آخرین مطالب ثبت شده را مطالعه نمایید

محبوبترین مطالب

تکنولوژیخودرو قیمت برلیانس H220 هاچ بک چینی جدید سایپا مشخص شد؛ رقیب تازه ای برای پژو 206 ...
احسان علیخانی یکی از شخصیت های محبوب تلویزیونی است که به اندازه محبوبیتش، از او انتقاد هم می شود.او که مجری برنامه پر بیننده ماه عسل است سعی دارد تا با دعوت مهمانانی با سرگذشت عجیب، یک شوی تلویزیونی م...