728x90.gif

دیجیاتو | آی تی فید


باتوجه به اینکه پس از سال‌ها، امکان برگزاری تمامی آزمون‌های معتبر بین المللی مایکروسافت و سیسکو و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ IT در کشور فراهم شده و به سبد آزمون‌های بین المللی قابل ارائه در آموزشگاه مهندسی کندو اضافه شده است، گفتگویی با مهندس امیرخانباباخانی مدیر دپارتمان آزمون‌های بین المللی آموزشگاه مهندسی کندو داریم که بیش از یک دهه در حوزه IT و آموزش IT و برگزاری آزمون‌های بین المللی فعالیت داشته‌اند.

مهندس خانباباخانی لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در حال حاضر زمینه‌ی فعالیت موسسه کندو چیست؟

همانطورکه اشاره کردید بنده مدیریت دپارتمان آزمون‌های بین المللی آموزشگاه کندو را برعهده دارم. در معرفی موسسه باید بگویم که آموزشگاه مهندسی کندو به عنوان بزرگترین و برترین آموزشگاه IT کشور تاکنون موفق به کسب جایزه برترین آموزشگاه IT کشور از جشنواره ستاره‌های فناوری ایران شده و هم اکنون نیز با ظرفیت پذیرش بیش از 1200 دانشجو در روز درحال فعالیت است. در سال‌های اخیر نیز با توجه به زمینه فعالیت آموزشگاه مهندسی کندو و نیاز روز افزون جامعه، وارد حوزه برگزاری آزمون‌های بین المللی و بسط و گسترش آن شدیم.

کندو

در مورد اهمیت و ارزش برخورداری از مدارک بین المللی IT در داخل و خارج از کشور توضیح دهید.

اخذ این مدارک در داخل و خارج کشور برای همه کارشناسان حوزه IT امتیازی بزرگ محسوب می‌شود. در داخل ایران با داشتن این مدارک با سهولت بیشتری می‌توان مسئولیت اجرای پروژه‌های بزرگ را از شرکت‌های دولتی و غیر دولتی گرفت، خیلی از مراکز دولتی پروژه‌های خود را به کسانی واگذار می‌کنند که در آن تخصص، دارای مدارک معتبر بین المللی باشند. در خارج از ایران نیز لزوم برخورداری از این مدارک امری است بدیهی. برای فعالیت در حوزه IT باید مدارکی ارائه شود که از اعتباری بین المللی و جهانی، همانند گواهینامه‌های مایکروسافت و سیسکو برخوردار باشد. گرچه آموزشگاه کندو نیز دارای مجوز آموزش کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین پروانه فعالیت از سازمان فنی و حرفه‌ای بوده و به تبع آن مدارک ارائه شده توسط کندو بسیار معتبر و قابل پذیرش برای همه سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی کشور است، اما داشتن مدارک بین المللی حائز اهمیت است و قطعاً برای دادن مجوز فعالیت در پروژهای بین المللی این مدارک در نظر گرفته می‌شوند و همچنین در تکمیل مدارک اقامتی برای مهاجرت یا اشتغال خارج از کشور، داشتن این گواهینامه‌ها امتیاز بزرگی محسوب خواهد شد. در کشورهایی مانند استرالیا و کانادا و اکثر کشورهای اروپایی ارائه مدارک بین المللی IT و بالاخص شبکه، امتیاز بالایی برای گرفتن اقامت محسوب می‌شود. مضاف بر اینکه شرکت‌های بین المللی، همانند مایکروسافت و سیسکو فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را در کشورهای مقصد، در اختیار کسانی قرار می‌دهند که موفق به دریافت مدارک صادره توسط آنها شده باشند. در افراد با داشتن این مدارک، فرصت‌های شغلی بهتر و مناسب‌تری را نسبت به همکاران و رقبای خود پیش رو خواهند داشت. می‌توان گفت که در خارج از کشور بیشترین کارآیی این مدارک، حتی بیش از مباحث مهاجرت در زمینه کاریابی و اشتغال نمایان و محسوس است.

کندو

تفاوت مدارک بین المللیIT با مدارکی که موسسات و آموزشگاه‌های داخلی ارائه می‌دهند چیست؟

سطح و کیفیت آموزش در موسسات داخلی بویژه در آموزشگاه‌های بزرگی مانند کندو مطابق با استانداردها و سرفصل‌های بین المللی است، به صورتی که دانشجویان با گذراندن دوره‌ها به سطحی می‌رسند که می‌توانند در آزمون‌های بین المللی شرکت کنند، مدرکی که دریافت می‌کنند از آموزشگاه کندوست، کندو از معدود آموزشگاه‌هایی است که دارای مجوز آموزش کارکنان دولت است، مدارک صادره از آموزشگاه کندو مورد پذیرش اکثر سازمان‌های خصوصی و دولتی است، اما تفاوتش با مدارک بین المللی در آنجایی است که مدارک بین المللی را بطور مستقیم شرکت‌هایی صادر می‌کنند که خودشان تولیدکننده آن دانش هستند، برای مثال شرکت مایکروسافت اگر محصول ویندور سرور و سرفصل‌های آموزشی مرتبط با آن (MCSE) را تدوین می‌کند و به دنیا ارائه می‌دهد به طور مستقیم خود مدرک آن را نیز ارائه می‌دهد یا شرکت سیسکو که بزرگترین تولید کننده دانش شبکه در جهان است و پیشرو این صنعت است خود به طور مستقیم این مدارک را به کسانی ارائه می‌‌دهد که مطمئن باشد علم و دانش وتخصص آن را فراگرفته باشند.

 افرادی که نیاز دارند در پروژه‌های بزرگی که الزام به ارائه مدارک بین المللی دارد شرکت کنند یا در سازمان‌های بین المللی به اشتغال بپردازند. همچنین افرادی که قصد مهاجرت دارند، توصیه ما بیشتر برای این افراد است که در این آزمون‌ها شرکت کرده و این مدارک را دریافت کنند تا رزومه‌ی پربارتری در سطح بین المللی داشته باشند وگرنه مدارک صادره از خود آموزشگاه کندو از سطح اعتباری بسیار بالایی برخوردار است و مورد پذیرش اکثر سازمان‌های خصوصی و دولتی است.

کندو

مهندس خانباباخانی در حال حاضر آموزشگاه کندو قابلیت برگزاری چه آزمون‌هایی را دارد؟

خوشبختانه آموزشگاه کندو به قولی که حدود۶ ماه پیش در مورد برگزاری تمامی آزمون‌های سیسکو و مایکروسافت در ایران داده بود عمل کرده و امروز این وعده محقق شده است. ما امروز قابلیت برگزاری تمامی آزمون‌ها و مباحث آموزشی مایکروسافت (MCTS ،MCSA ، MCSE ) و کلیه آزمون‌های سیسکو (CCNA، CCNP ،CCIE) را در داخل مجموعه کندو داریم. همچنین آزمون‌های لینوکس، VMware  و حتی شرایط برگزاری آزمون زبان PTE  که معادل مدارک IELTS و TOEFL است را دارا هستیم که مورد پذیرش خیلی از کشورها است. این آزمون‌ها مباحث برنامه نویسی و دیتا بیس، SQL را نیز شامل می‌شود.

آیا تفاوتی در شکل، محتوا و کیفیت برگزاری آزمون‌ها در داخل کشور و مدارکی که ارائه می‌شود با سایر کشورها وجود دارد؟

هیچ گونه تفاوتی در نحوه برگزاری آزمون‌ها در داخل آموزشگاه کندو با خارج از کشور، از جمله کشورهای همسایه وجود ندارد، در واقع دقیقاً همان اتفاقی که در کشورهای دیگری که این آزمون‌ها را برگزار می‌کنند در اینجا نیز رخ می‌دهد. آزمون‌ها با کیفیت و امنیت استاندارد برگزار می‌‌شود و در نهایت پروفایل فرد در سایت مایکروسافت یا سیسکو مستقیماً به دانشجویان ارائه می‌شود. پس هیچ تفاوتی در نحوه برگزاری این آزمون‌ها در داخل و خارج کشور وجود ندارد. همان طور که پیش‌تر نیز عرض کردم از نظر امنیت و شرایط برگزاری هم تفاوتی با تست سنترهای سایر کشورها وجود ندارد، یعنی همان ضرایب امنیتی مانند اسکن کف دست و اثر انگشت، امضاء دیجیتال و ثبت تصویر چهره افراد رعایت می‌شود تا آنجایی که حتی اگر شخص آزمون دهنده بخواهد از کشوری دیگر مدارکی را به پروفایل خود اضافه کند این امکان برایش فراهم باشد.

ثبت نام و شرکت در این آزمون‌ها به چه صورت امکان پذیر است؟

متقاضیان می‌توانند از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۳۸۱۲ از تهران و شماره ۰۲۱۶۶۱۷۶۴۱۷ از شهرستان‌ها برای مشاوره و ثبت نام اقدام کنند، همچنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی یا آی‌دی تلگرام زیر مراجعه کنند.

Telegram.me/testcenter1

Telegram.me/CANDOmrkhanbabakhani

@Akhanbabakhani

کلام آخر

این نوید را به متقاضیان عزیز می‌دهیم که آزمون‌ها با کیفیت استاندارد و ضمانت آموزشگاه مهندسی کندو به بهترین شکل ممکن برگزار می‌شود.

هدف ما در مجموعه کندو همواره بر این استوار بوده است که امکان برخورداری متخصصان عزیز کشورمان از علوم روز آی تی و مدارک معتبر بین المللی فراهم باشد که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته هم‌اکنون این امکان محقق شده است.

کندو

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

وبسایت آی تی فید | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .

اخبار آیفون 7


مشاهده منبع خبر
رای:
1
دیجیاتو | آی تی فید
دیجیاتو | آی تی فید

آخرین مطالب ثبت شده را مطالعه نمایید

محبوبترین مطالب

تکنولوژیخودرو قیمت برلیانس H220 هاچ بک چینی جدید سایپا مشخص شد؛ رقیب تازه ای برای پژو 206 ...
احسان علیخانی یکی از شخصیت های محبوب تلویزیونی است که به اندازه محبوبیتش، از او انتقاد هم می شود.او که مجری برنامه پر بیننده ماه عسل است سعی دارد تا با دعوت مهمانانی با سرگذشت عجیب، یک شوی تلویزیونی م...

Apple-ID.png