۲ برابر شدن بازار فروش پاوربانک و باتری جانبی تنها بخاطر پوکمون گو! | آی تی فید


pokemon go

در خیابان های شهر هدفدار پرسه زده و پوکمون شکار کنید! البته، این شکار را نه می توان کباب کرده و خورد و نه می توان آن را به مغازه های خریدار حیوانات اهلی فروخت و تنها جنبه بازی و سرگرمی دارد، اما در هر صورت همواره افرادی پیدا می شوند که غرق در یک بازی شده و زندگی خود را با آن عجین می کنند، بطوریکه ساعات بسیار زیادی را به پای آن صرف می نمایند.

پوکمون گو، متاسفانه یا خوشبختانه قابلیت پیشروی در حالت سکون، در حالتی که گوشی توسط شارژر به پریز متصل بوده را ندارد و برای پیشرفت در آن باید خانه را بدرود گفت.از طرفی روشن بودن دائم صفحه نمایش، در حالتی که دیتا همراه برای اتصال به اینترنت روشن بوده و سخت افزار جی پی اس نیز اقدام به ارسال و دریافت اطلاعات می کند به طرز وحشتناکی به بلعیدن باتری موبایل می پردازد.
در نتیجه شارژ باتری زودتر تخلیه شده و باید به خانه بازگشت! اما آیا دیوانگان این بازی به این راحتی دست خواهند کشید؟

pokemon go battery consumptionمسلما خیر! به همین دلیل است که از زمان همه گیر شدن این بازی فروش پاوربانک برای شارژ نمودن گوشی در هر مکانی به شدت افزایش یافته است و تولیدکنندگان آن سود بی نظیری به جیب زده اند!
از طرفی تخلیه و شارژ شدن چندباره گوشی طی روز، در حالی که باتری از حرارت گوشی در حال ذوب شدن است، عمر آن را به شدت کاهش می دهد! در نتیجه فروش باتری نیز (برای گوشی های دارای قابلیت تعویض باتری توسط کاربر) افزایش می یابد.

طی تحقیق صورت گرفته توسط گروه NPD روی خریدهای هفتگی در آمریکا، مشخص شده درصد بالایی از کاربرانی که پوکمون گو بازی می‌کنند به سمت خرید باتری جانبی حمله ور شده‌اند، بطوریکه میزان فروش باتری جانبی از ۱۰ جولای تا ۲۳ جولای ۱۰۱ برابر رشد داشته است. جالب اینجاست آمار دوازده ماهه منتهی به ماه ژوئن تنها رشد ۳۵ درصدی را در مقایسه با سال قبل از آن نشان می‌دهد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.


وبسایت آی تی فید | تخصصی ترین مرکز جمع آوری و ارایه اخبار ، آموزش و مطالب دنیای آی تی و فناوری می باشد . هدف ما در این سایت ارایه برترین مطالب در حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد و سعی ما در این است که از برترین و معتبرترین پایگاههای اینترنتی ایران و جهان جدیدترین اخبار و آموزشها را در اختیار کاربران قرار دهیم و روز به روز بر تعداد منابع ما افزوده خواهد شد .

اخبار آیفون 7


مشاهده منبع خبر
رای:
1
به زودی قادر خواهید بود BMW خود را با الکسا قفل کن...
تصویر جدیدی از پردازنده آیفون ۷ لورفت! | آی تی فید

آخرین مطالب ثبت شده را مطالعه نمایید

محبوبترین مطالب

تکنولوژیخودرو قیمت برلیانس H220 هاچ بک چینی جدید سایپا مشخص شد؛ رقیب تازه ای برای پژو 206 ...
احسان علیخانی یکی از شخصیت های محبوب تلویزیونی است که به اندازه محبوبیتش، از او انتقاد هم می شود.او که مجری برنامه پر بیننده ماه عسل است سعی دارد تا با دعوت مهمانانی با سرگذشت عجیب، یک شوی تلویزیونی م...